5 největších filmových zklamání (dosavadního) roku

Lucie Opltová
Dne 10.07.2019 o 20:35

Velké herecké hvězdy, velké rozpočty a ještě větší zklamání. I tak by se daly sumarizovat dosavadní výsledky a nenaplněné očekávání některých hollywoodských velkofilmů. Vybrali jsme pro vás pětici, o které se říká zřejmě nejčastěji.


Hellboy - Hodnocení IMDB. com - 5,3

Když se začalo mluvit o návratu známého filmového pekelníka, tep fanoušky Hellboye vyletěl do nebeských výšin. I když už dopředu byli varováni neúčastí režiséra Guillermo del Tora, který mě za sebou první dva filmy z let 2004 a 2008. Jeho následovník v režisérském křesle Neil Marshall nedokázal přesvědčit svým výsledkům. Zda doplatil na nedostatek zkušenosti s podobným filmovým projektem nebo na slabý scénář, to si může každý divák rozhodnout sám.

Serenity: Ticho před bouří (Serenity) - Hodnocení IMDB. com - 5,3

Dva držitelé a jedna nominantka na Oscara. Jinak řečeno, hvězdné trio v podání světoznámých jmen jako Matthew McConaughey, Anne Hathaway a Diane Lane. A jejich talent utopen v Tichu před bouří. Snímek

Serenity: Ticho před bouří slibovala silnou drama, která by mohla mít ambice i přinést nějakou další zlatou sošku svým tvůrcům. Nakonec však zůstalo jen při očekáváních. Ty totiž britský režisér Steven Knight nevěděl zhmotnit do reálného výsledku. Přestože má Knight bohaté zkušenosti jako scenárista, v případě režisérského řemesla jel jen o jeho čtvrtý zářez na pomyslné kariérní pažbě.

Muži v černém: Globální hrozba (Men in Black: International) - Hodnocení IMDB. com - 5,7

Už dosavadní dvě pokračování filmu Muži v černém nebyly zrovna miláčkem kritiků, ale to nejhorší přišlo až 22 let od premiéry původního snímku. Režisér F. Gary Gray přitom předvedl, že umí natočit i výjimečné dramata jako Straight Outta Compton a dokáže si obstojně poradit i s akčním žánrem v případě Fast and Furios 8. V případě Muži v černém: Globální hrozba mu to ale nevyšlo a diváci tak byli svědky filmové nudy, z níž jejich nevytrhl ani charismatický Chris Hemsworth, talentovaná Tessa Thompson či ostřílený Liam Neeson.

X-Men: Dark Phoenix - Hodnocení IMDB.com - 6,1

Z komiksové předlohy X-Men vzniklo již tolik filmů, že jejich už ani raději nepočítat. Zatímco některé, jako například Logan: Wolverine patří k nejlepším akčním filmem poslední dekády, jiné sotva dosahují úrovně letní popcornové zábavy. V případě nejnovějšího pokračování ságy s názvem X-Men: Dark Phoenix se čekalo s velkým napětím, jak si s námětem poradí režisér Simon Kinberg. Opět je třeba připomenout, že jde o známého producenta, ale s minimálními, resp. téměř žádnými zkušenostmi v roli režiséra. Kinberg přitom připadla nelehký úkol nejen naplnit touhy fanoušků po kvalitním příběhu, ale zároveň i udirigovať velké herecké jména jako James McAvoy, Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, Sophie Turner či Michael Fassbender.

Nedotknutelní (The Upside) - Hodnocení IMDB.com - 6,8

Americká snímek Nedotknutelní (The Upside) potvrdila starou známou pravdu, že pokud dva dělají (téměř) totéž, výsledek se může lišit. Nedotknutelní jsou totiž remakem stejnojmenné francouzské snímky z roku 2011. Sázka na neokoukaných režisérů nevyšla ani tentokrát, když Neil Burger nedokázal přenést na plátno atmosféru z původní předlohy. Nic na tom nezměnilo ani angažování zkušených herců jako Bryan Cranston, Kevin Hart či Nicole Kidman. A přestože Nedotknutelní rozhodně nejsou špatným filmem, očekávání byly nastaveny podstatně výše. Pokud se Vám článek líbil, podpořte nás.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.