MCU ztratí Spider-Mana, pokud nový film od Marvel nesplní tuto podmínku!

Nejnovější marvelovkou, kterou stále můžeme vidět v kinech, je Spider-Man: Daleko od domova . Pokračování příběhu Petera Parkera v MCU nás opravdu příjemně potěšilo. Důkazem může být i naše recenze , ve které si od nás neodnesl špatné body. Vypadá to tak, že mladý hrdina je naplno zapojen do budoucnosti tohoto filmového vesmíru - no právě v tomto okamžiku dost možná MCU ztratí Spider-Mana! Jak je to možné? Co musí studio udělat, aby se tak nestalo?


Jak víme, práva na postavu Spider-Mana vlastní studio Sony . I když tento charakter původně vznikl pod záštitou Marvel Comics , před MCU se jim až tak moc nedařilo. Před příchodem Kevina Feig a jeho nápadu na vlastní filmový vesmír tak práva na postavy rozprodali.

Sony nyní vlastní nejen Petera Parkera , ale i množství postav, které k němu patří - většina hlavních záporáků včetně Venoma. Právě proto se sólovka Toma Hardyho (i připravované pokračování ) může nacházet mimo MCU . Můžete se však ptát: jak je tedy možné, že Spider-Man je v MCU a ne ve vlastním filmovém vesmíru Sony? Nuže, do do obrazu vchází jednoduchá dohoda. Dohoda, která je nyní v ohrožení.

Dohoda mezi Marvel a Sony je v ohrožení

To, že se Spider-Man může nacházet v MCU, i když práva vlastní Sony, je výsledkem dohody. Detaily kontraktu nebyly nikdy veřejně odhaleny, ale Marvel Studios pravděpodobně platí předem dohodnutou sumu + procenta z každého filmu .

Nové zprávy však nyní říkají, že univerzum MCU ztratí Spider-Mana , pokud nový film Daleko od domova nesplní jistou podmínku. Marvel si prý práva dočasně může ponechat za účelem natočení třetí sólovky pouze pokud novinka vydělá alespoň 1 miliardu amerických dolarů. Pokud se jí to nepodaří, "plná kontrola [nad postavou] se vrátí Sony."

V době psaní tohoto článku si nový Spidey vydělal už 621,9 milionu dolarů , a to se promítá jen méně než 20 dní . Miliarda je v tomto okamžiku téměř jistá. Je však zajímavé sledovat, jak se fanoušci vědí zapotit nad korporačního šachy. Jedno je také jasné: kdyby že MCU ztratí Spider-Mana , miliony fanoušků by zuřil na Sony, což by mohlo poškodit jejich vlastní filmový vesmír. 

Jaká si myslíte, že čeká budoucnost na postavu Petera Parkera? Vrátí se domů do Marvel Studios, nebo ještě pobude u Sony, které bude natahovat MCU podmínkami? Vaše předpovědi a názory nám zanechte níže!

Lucie Opltová hodnotí:60%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.