Co se stane teď, když celý svět zná tajnou identitu Spider-Mana?

Pokud jste u filmu Spider-Man: Daleko od domova vydržely až na scénu po titulcích, tak jste se dočkali jednoho obrovského zvratu. Tajná identita Spider-Mana byla celému světu odhalena zloduchům mystérií, co navždy změní tuto sérii. Následky tohoto odhalení pravděpodobně uvidíme až ve filmu Spider-Man: 3 , ale v komiksech jsme se těchto událostí už dočkali.


Celý svět tedy ví, že Peter Parker je pavoučí muž . Tím pádem je přímo ohrožena jeho rodina, kamarádi, blízcí, škola a dokonce i ostatní hrdinové. A řekněme si pravdu, Spider-Man má asi největší a nejnebezpečnější kádr zloduchů ze všech jeho kolegů. Jak se s tím tedy vypořádá?

Tajná identita Spider-Mana byla odhalena

Podobná věc se stala v roce 2005 v komiksové sérii Civil War . Právě na ní byl založen film Captain America: Civil War , ale v něm se Spider-Man ukázal teprve poprvé. V komiksu Peter Parker sám odhalil svou tajnou identitu celému světu na obrovské tiskové konferenci.

Následky tohoto řízení však byly pro svět Marvel Comics příliš dramatické ... Pouze po roce z toho Peter Parker vycouval a udělal s dohodu s Ďáblem o tom, aby přepsal historii . Jsme tedy opravdu zvědaví na to, jakým způsobem se s tím vypořádá Marvel Studios . Na záda si totiž naložili opravdu velkou obtíž!

Důležité odpovědi leží v komiksu Friendly Neighborhood Spider-Man # 11 až # 13 od Petera Davida. Autor nám ukázal svět po této tiskové konferenci a po událostech komiksu Civil War. Jak toto odhalení ovlivnilo svět Petera Parkera? V té době se Peter vrátil na školu, ale už ne jako student - stal se učitelem .

Tohoto se v Marvel Cinematic Universe sice nedočkáme, ale i tak bude čelit velmi podobným problémům. Problémy začaly, když ho na každém kroku začali pronásledovat novináři . Byl nimi obklíčen vždy když vyšel z Avengers Tower a dokonce ho čekaly i před vchodem do školy , což vadilo jak studentům, tak i zaměstnancům.

Peter bude hrozbou pro všechny okolo

Mezitím se ustrašení rodiče báli o své děti a tlačily na školu, aby se Petera zbavili ještě předtím, než tam zaútočí nějaký super-zloduch. Ředitel ale odmítl - jak řekl Peterovi - sám je fanouškem Spider-Mana. Nechtěl penalizovat učitele, kterému záleží na světě tak moc, že riskuje svůj život zachraňováním ostatních lidí.

Peter se zlomeným srdcem samozřejmě věděl, že musí podniknout vlastní krok a sám odešel . Naneštěstí se jeho poslední den stalo přesně to, čeho se rodiče obávali - zaútočili něj super-padouši, přesněji tři rozdílné verze Mysteria.

Ve filmech může Peter čelit ještě větším problémem, protože opravdu neměl v plánu odhalit svou tajnou identitu. Bude tento fakt popírat nebo všechno přizná? Je bezpečné aby ředitel školy Midtown High nechal Petera studovat? Inu, bude to opravdu zajímavé sledovat.

Co si o tomto odhalení myslíte vy? Měl Marvel ještě pár filmů počkat? Vaše názory nám napište do komentářů!

Lucie Opltová hodnotí:60%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.