Scenárista RYCHLE A ZBĚSILE: "Nikdy bych neřekl ne vesmíru"

Lucie Opltová
Dne 30.07.2019 o 21:45
Žánr:
Action, Adventure,
Informace:
USA, 2019, 145 minut
V kinech od 02.08.2019
Objednat na ALZA.CZ
Režie:
David Leitch,
Scénář:
Chris Morgan,

Dá se opravdu jednoduše zapomenout na to, že film Rychle a zběsile (2001) byl o závodění a kradení spotřební elektroniky z kamionů na dálnici. Ach, jak daleko jsme se to dostali. Jen si vzpomeňme na film Rychle a zběsile 8 (2017), kde postavy zastavovali torpédo holýma rukama a ponorka honila auta v Arktidě.


My si ale nestěžujeme, protože si každou část této akční jízdy si náramně užíváme. A užívali bychom si to i tehdy, kdyby Dominic Toretto a jeho gang závodili ve vesmíru. Ano, čtete dobře - série Rychle a zběsile se možná dříve či později přesune i do vesmíru! Tuto možnost totiž neodmítá scénárista Chris Morgan , který s franšízy velmi dobré zkušenosti.

Série Rychle a zběsile ve vesmíru?

Přesněji se postaral o scénáře a příběhy filmů Rychlí a zběsile , Rychle a zběsile: Tokijská jízda , Rychle a zběsile 5 , Rychle a zběsile 6 , Rychle a zběsile 7 , Rychle a Zběsile 8 a dokonce i Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw . Během nejnovějšího rozhovoru mu byla položena otázka, zda by tuto franšízu někdy vzal do vesmíru . Reagoval velmi rychle a tuto možnost nezamítl , pokud by to fanoušci milovali a vydělalo by to kopu peněz.

"Nikdy bych nezamítl vesmír. Nikdy, nikdy. Doslova bych nikdy nezamítl nic, co by se shodovalo s parametry: 'Je to Badass? Je to úžasné? Budou to diváci milovat? A nezničí to víru diváků během toho, jak to budou dívat? ' Já jsem za cokoli. "

Když se podíváme na historii této série, tak to vůbec není nereálné. Zažili jsme už přece auta skákající z mrakodrapu na mrakodrap či auta skákající z letadla s padákem . Pokud by se tedy dále drželi této bláznivé schématu, tak se z nich již brzy stanou kosmonauti. Možná se tak ještě nestane ve filmu Rychle a zběsile 9 (2020), ale vesmírné mise se můžeme dočkat i později.

Každopádně, už tento čtvrtek se do kin dostane film Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw . Ten sice nepatří do hlavní série, ale uvidíme v něm Dwayne "The Rock" Johnsona jako Luke Hobbs a Jasona Stathama jako Deckarda Shawa. Hlavním zloduchům bude herec Idris Elba aka Brixton, který bude mít nadlidské schopnosti. Ten vesmír vážně nezní až tak nereálné ...

Lucie Opltová hodnotí:100%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.