Vysvětlení potitulkových scén filmu Rychle a zběsile: Hobbs & Shaw!

Lucie Opltová
Dne 03.08.2019 o 20:46
Žánr:
Action, Adventure,
Informace:
USA, 2019, 145 minut
V kinech od 02.08.2019
Objednat na ALZA.CZ
Režie:
David Leitch,
Scénář:
Chris Morgan,

Filmová série Rychle a zběsile se rapidně vyvíjí díky hereckým hvězdám jako Dwayne "The Rock" Johnson a Jason Statham . Oba se již v hlavních filmech objevili, ale diváci si je oblíbili natolik, že dostaly svůj vlastní spin-off příběh . Luke a Deckard se spojily a přinesli pořádnou akční jízdu , přičemž dnes si probereme to, co následovalo potom - tři potitulkové scény Hobbs & Shaw. Co všechno nám prozradili?

Samozřejmě, ještě vás upozorním, že článek obsahuje spoilery pro film Rychle a zběsile: Hobbs & Shaw.


1. Nový virus a příští tým

V první potitulkovej scéně se opět setkáváme s Agentem Lockem ( Ryan Reynolds ) . Dokazuje nám, jakou spoušť po sobě dokáže zanechat. Scéna ukazuje chodbu plnou těl , zatímco Locke na její druhé straně v místnosti zneškodňuje posledního člověka . Moment připomíná scénu z filmu, během níž Hobbs a Shaw sami bojují s nepřáteli v podobném stylu - Deckard je musí porazit kolem deseti, zatímco Luke jen jednoho.

Scéna ukázala, že Locke je dost možná schopnější a nebezpečnější než oba protagonisté dohromady. Tím však nekončí. Locke totiž volá Hobbs, aby mu řekl o zcela novém druhu viru . Zatímco ten první, který byl hlavním předmětem příběhu, rozpouštěl lidí zevnitř , tento jejich rozpouští zvenčí . Locke zavtipkuje, že je to asi jako kdyby měl člověk oblečené hedvábné kimono během bouřky

. ato potitulková scéna zcela jasně ukazuje, o čem by mohl být film Hobbs & Shaw 2. Logicky můžeme usoudit, že v pokračování se dvojice vrátí , aby zabránili v šíření tohoto nového viru. Navíc naznačuje, že Locke bude větší součástí tohoto děje - možná se tak z dua stane trio . Vždyť i samotný The Rock na Twitteru řekl, že "potitulkové scény napovídají o budoucnosti týmu." Myslel ní právě tuto?

2. nepřátelé na smrt

Druhá potitulková scéna umocňuje specifické kamarádství mezi touto dvojicí . Při připravováni se na cvičení Hobbs zavolá Shaw. Rychle ale zjistíme, že Hobbs neměl v plánu jen nevinný rozhovor, ale měl důvod k tomu, aby mu volal přesně v určitém čase. Hobbs chce přes telefon slyšet, co se stane , protože ke baru, ve kterém se právě Shaw nachází, právě jdou policisté, aby ho zatkli.

Naneštěstí scéna končí dříve než se dozvíme, co se stane dál . Pravděpodobně si však můžeme vybrat ze dvou možností: 1. Shaw se nechal klidně zatknout , jen aby mohl znovu uprchnout z vězení - druhý film by v takovém případě mohl začít ještě s ním za mřížemi. 2. Shaw se ze situace s policisty vybojoval , protože se mu nechtělo vracet do vězení a nechat se "porazit" Hobbsem. Tak či onak, tato scéna znovu upevnila jejich kamarádský, ale napínavý vztah.

3. Game of Thrones

Ve třetí potitulkovej scéně se vracíme za Lockem a Hobbsem - tam, kde skončila první potitulková scéna. Jejich rozhovor pokračuje hlavně proto, abychom od Reynoldse mohli slyšet ještě pár vtipů . Nejenže si chybně myslí, že krvácí, ale také rozebírá 8. sérii Game of Thrones a dělá si legraci z finále seriálu.

Locke, podobně jako další fanoušci, nebyl spokojen s ukončením ikonického seriálu, tak na něj začal Hobbs pořádně kydat, spolu s obrovským množstvím spoilerů . Tato scéna nesloužila na více než snadné vtipy a blíže ukázání vztahu mezi těmito dvěma postavami .

Potitulkové scény Hobbs & Shaw zcela jasně naznačili, že je v plánu i pokračování. Budoucnost této odnože filmů Rychle a zběsile bude sice záviset na tržeb novinky, ale hvězdné jména by měly zaručit obstojný zisk .

Lucie Opltová hodnotí:100%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.