5 důvodů, proč musíte zajít do kina na film Noční můry z temnot!

Film Noční můry z temnot udělá z tohoto léta dobu strachu . Do našich kin se tento horor dostane už o týden, 8. srpna , pojďme se proto podívat na 5 důvodů, proč ho určitě nesmíte zmeškat!


Originální příběh

Film Noční můry z temnot je založen na ikonické knižní sérii se stejným názvem. Anglicky Scary Stories to Tell in the Dark se skládají ze tří knih, které vyšly mezi roky 1981 - 1991. Jejich autorem je Alvin Shwartz , který se pro ně inspiroval příběhy z folklóru a lidové slovesnosti, přičemž každou jednu knihu dokončoval přes rok - až co nejblíže dokonalosti.

Série knih byla předmětem častých stížností rodičů a lidí, kteří je považovali za nevhodné - obzvláště pro děti.

Převeden scénář

Jelikož se knihy skládají z 82 krátkých hororových příběhů , jejich filmová adaptace by byla nemožná. Na plátně tedy budou Noční můry z temnot fungovat geniálním způsobem, který tvůrcům dovolil použít několik z ikonických děsivých příběhů současně . Ve filmu ožije hned několik hrůzostrašných monster.

Parta teenagerů se dostane na místo neobvyklého zla. Neměli tuto knihu nikdy otevírat a měly včas uprchnout. Neutekli . Proto nyní musí čelit svému strachu, nočním můrám a děsu, které je přišli zabít.

Dokonalý skladatel

Každý fanoušek hororu ví, jak moc důležitá je při něm hudba. Silné a nepřirozené údery smyčcem do houslí či jemné piano, to je jedno. Správný skladatel totiž dokáže vždy uhodnout atmosféru příběhu a následně ji převést do podoby not , čímž jen umocní náš strach. U filmu Noční můry z temnot se přitom můžeme těšit z člověka, který něco takového určitě odkáže .

Hudbu k nadcházejícímu filmu skládal legendární Marco Beltrami . Pokud nevíte, o koho jde, nyní dávejte pozor. Jde totiž o umělce, který dělal soundtracky ke filmům jako Vřískot 1-3 , Blade II , Já, robot , Hellboy, Satan přichází , 3:10 vlak do Yumy , Smrt čeká všude , Věc: Počátek , Žena v černém 1-2 , Snowpiercer , Wolverine , Světová válka Z , Fantastická čtyřka , Smrtící příliv , Logan: Wolverine , Tiché místo atd.

Režie a produkce

Když už je řeč o talentovaných tvůrcích, musím zmínit režiséra Andrého Øvredala . Norský filmař je známý hlavně děsivými dramaty a thrillery , mezi které patří i jeho nejznámější počin Lovec trolů . Co se úkolů produkce a scenáristy týká, ty se chytil Guillermo del Toro , legendární filmař, autor a tvůrce speciálních efektů. Na kontě má už 2 Oscary a je známý tím, že příběhy podává nádhernou, ale zároveň hrůzostrašnou formou . Je tvůrcem stojícím za počiny jako Faunův labyrint , Hellboy 1-2 , Podoba vody , Pacific Rim , Crimson Peak , Blade II atd.

hrůzostrašný trailer

Lucie Opltová hodnotí: 100%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.