Studio Lionsgate vrní blahem nad úspěchem „Johna Wicka 3“

John Wick: Kapitola 3 – Parabellum má za sebou tři měsíce promítání a je jasné, že z hlediska tržeb jde o úspěch (rozpočet zhruba 75 milionů dolarů + 40 milionů dolarů za marketing, tržby 320,6 milionu dolarů a stále v kinech vydělává. A to už 10. září vychází DVD, Blu-Ray a 4K …).


Navíc tahle série s prvotřídním hrdinou dokázala ovlivnit další připravované snímky. Studio Lionsgate zjistilo, že není třeba točit nákladné spektákly, ale že s „průměrným“ rozpočtem se dají vydělat peníze jednodušeji. Můžeme tedy očekávat vlnu podobně akčně dobrodružných filmů.

Ostatně studiu se daří solidně nejen s franšízou John Wick. Jejich prémiová kabelová a satelitní síť Starz má za sebou údajně nejlepší rok. Prý ani zde není třeba šílených výdajů, aby byl divák spokojený.

Úspěch Johna Wicka je ovšem hlavně dobrou zprávou pro fanoušky akčních filmů. Je totiž dobře, že malá studia dokáží s rozumným rozpočtem tvořit dobrej obsah a vytvářet odpovídající zisk. Nedá se samozřejmě předpokládat, že každý podobně laděný film bude úspěšný… Navíc režisér Chad Stahelski, scénárista Derek Kolstad i sám Keanu Reeves zacházejí s titulním hrdinou láskyplně a proto mají stále co vyprávět. A zřejmě to bude tak dlouho, dokud na to budeme koukat.

Datum vydání dalšího dílu bylo ohlášeno jen pár dní po premiéře „Kapitoly 3“. Na film „John Wick: Kapitola 4“ se můžeme těšit 21. května 2021 a každému je jasné, že v obsazení před ani za kamerou moc změn nebude. A kdyby jste si chtěli nostalgicky zavzpomínat... mrkněte sem!

František Jukl (Fr) zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.