Byla právě odhalena délka připravovaného filmu Star Wars 9?

Lucie Opltová
Dne 12.08.2019 o 22:34

V jeden čas se mluvilo o tom, že Rise of Skywalker bude tak dlouhým filmem, že se bude muset sestříhat do dvou samostatných počinů. Najednou by se totiž nemohl promítat celý. Tyto zprávy se nakonec ukázaly jako falešné a opět jsme nic nevěděli . Až dosud. Nové detaily o soundtracku nám totiž odhalili, jaká bude pravděpodobná délka filmu Star Wars 9 ! Co nám prozradil bratr skladatele Johna Williamse ?


Teprve nedávno se odehrála přednáška o skládání hudby k filmům. Diskusi vedl Don Williams , který rozebíral, jak se svým bratrem Johnem pracoval na Jurském parku . Don je zkušený hráčem na bicí, který byl jedním z lidí, kteří nahrávali soundtrack k ikonickému filmu o dinosaurech. Kromě toho, že vzpomínal na staré časy, však stihl odhalit novinky ohledně nové hudby Johna Williamse k filmu Star Wars 9.

Don prozradil, že jeho brát "má složit 135 minut hudby , takže to trochu odhaluje, jak dlouhý je ten film." Dvě hodiny a patnáct minut je docela realistická délka, jelikož stejný runtime měla 7. epizoda Star Wars s názvem Síla se probouzí .

Možná vám také jako ostatním napadne, že film bude delší, neboť přece hudba nebude hrát bez přestávky. Toto k tomu však řekl Don :

" Je to hudba od začátku až do konce. Dělali jsme na tom čtyři dny a sotva jsme jen začali. Myslím, že aktuálně máme za sebou hotových nějakých 34 minut. "

Prozrazuje nám to, že minimální délka filmu Star Wars 9 bude 135 minut , přičemž delší pravděpodobně také nebude. Například Epizoda VIII měla délku až 153 minut , přičemž mnohým fanouškům to přišlo už přehnané. Rise of Skywalker se tak pokusí trefit ideální minutáž.

Samozřejmě, je možné, že Don se mýlí. Myslíme si však, že pokud by neměl informaci přímo podloženou svým bratrem Johnem, veřejně by o tom nemluvil. Můžeme tedy předpokládat, že když Disney / Lucasfilm zveřejní délku oficiálně, méně než 135 minut to nebude.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.