10 zajímavých faktů o filmové postavě Klauna Pennywise, které možná nevíte!

Fakta o filmové postavě Klaun Pennywise - Horor To se stal jedním z největších megahitů roku 2017. Jak již jistě víte, film je založen na knize Stephena Kinga z roku 1986 . Příběh následuje sedm dětí, žijících v městečku Derry , které se setkají s neskutečně hrozivým klaunem jménem Pennywise .

Už jen díky vzhledu máme jako diváci mnoho důvodů bát se tohoto filmového antagonisty. Ve skutečnosti toho však o něm mnoho nevíme. Právě proto jsme si pro vás připravili seznam zajímavostí , které vám objasní toto záhadné monstrum!


10. Není ze Země

I když se Pennywise zpočátku zdá být jen mužem převlečeným za klauna, celkem skoro se dozvíme, že jde o nadpřirozenou bytost, která se jen převtělila do této podoby. Ve skutečnosti ani nepochází ze Země. Domovem bytosti je Macroverse , který Stephen King popsal v sérii knih Temná věž . Po příchodu na Zem To usnul až do roku 1715 , odkdy se probouzí každých zhruba 27 let.

9. Na strašení dětí má dobrý důvod

Podle vysvětlení samotného autora má Pennywise docela dobrý důvod na strašení dětí předtím, než jich sní. Vyděšení lidé totiž prý chutnají mnohem lépe.

8. Má mnoho schopností

Pennywise se každou chvílí objevuje s novou schopností. Do svého téměř superhrdinského portfolia dovedností si už zapsal schopnost proměny, vyvolávání iluzí , neviditelnost, regeneraci, kontrolování mysli , telepatii a telekinezi.

7. Měl mnoho podob

Jak víme, Pennywis není jediný vzhled, do kterého se bytost umí převtělit. Podle slov spisovatele byl již i Mumií , žralokem z čelisti , Drákulou , Frankensteinovým monstrem , vlkodlakem a mnoha dalšími nadpřirozenými bytostmi, kterých se lidé běžně boji.

6. V novém filmu Pennywis vypráví švédský

Jelikož jde o dávnou bytost s mnoho podobami, tak dává smysl, že ovládá více řečí. Letošní adaptace tedy využila fakt, že herec Bill Skarsgård je Švéd. Ve všech scénách, kde Pennywis vypráví neznámou řečí , z úst klauna ve skutečnosti vycházejí švédské slova .

5. Má slabiny

I když se zdá být všemocný, Pennywis má své limity. Jak se dozvídáme v knize, To nedokáže přesáhnout meze fyzikálních zákonů. To znamená, že ve formě klauna může být jen tak silný, jak by klaun fyzicky mohl být .

4. Inspirován skutečností

Co se postavy týče, Pennywise není kompletně originálním výmyslem Stephena Kinga . Spisovatel se totiž inspiroval Johnem Waynem Gacym , také známým jako "Klaun Zabiják" . Sériový vrah, činící v sedmdesátých letech, který se převlékal za klauna a vraždil teenagery .

3. Bill Skarsgård je talentovaný a nepotřebuje CGI

V hororu z roku 2017 jsme ve více scénách mohli vidět, jak se oči klauna hýbou různými směry . Původně se tohoto efektu mělo dosáhnout pomocí počítačových efektů. Režisér Andy Muschietti se však během natáčení dozvěděl, že herec Bill Skarsgård to dokáže sám.

2. Herec roli vzal velmi vážně

Talentovaný švédský herec vzal roli Klauna Pennywise tak vážně, že se rozhodl s dětskými herci, jichž ve filmu strašil, nestřetávat mimo natáčení. Bill byl totiž přesvědčen, že pokud by ho děti poznali jako člověka, bylo by pro ně těžší zahrát reálný strach.

1. Pennywise má úhlavního nepřítele

Ve velkém měřítku popsaném konceptem Macroverse má To nepřítele jménem The Turtle . V Kingových knihách Temná Věž spisovatel tento rozšířený vesmír popisuje obsáhlejí, a dokonce se v nich samotná Velká želva i objevuje. The Turtle je jednou z dvanácti bytostí , jejichž úkolem je hlídat Temnou věž , která obyvatele Země chrání před temným druhým světem.

Lucie Opltová hodnotí:40%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.