První reakce Blížence chválí akční scény

Kolem tohoto projektu se od roku 1997 motalo už pár velkých jmen (Clint Eastwood, Mel Gibson, Harrison Ford či Sean Connery). Po 22 letech ho ale nakonec to přinesli na stříbrné plátno režisér Ang Lee a herec Will Smith.


Nedávno jsem viděl video, ve kterém tvůrčí tým vychvaluje vizi režiséra Anga Lee. Působilo to trochu přehnaně, ale nelze mu upřít, že zkouší věci trochu jinak. Dnes už kultovní Tygr a Drak se svými poetickými souboji, Hulk s vytripovanými střihy nebo Zkrocená Hora o sexuálním přeorientování dvou pastýřích ovcí na úpatí hory - to všechno nám nadělil tento Tchaj-waňan, který tenkrát roku 1975 přijel do Ameriky, kde vystudoval divadelní režii a následně přešel na filmovou produkci.

 

Nyní se do kin řítí Blíženec s mladým Willem Smithem proti starému Willu Smithu, jehož děj prý funguje jenom jako kostra na předvádění nové technologie, na jejíž úroveň se holt muselo počkat. Mladý Will prý vypadá dobře a celý film je točený na 120 FPS (snímků za vteřinu), takže akční scény jsou mnohem plynulejší a ostřejší. První kritici chválí právě nejrůznější akční sekvence (vévodí ta na motorkách), na kterých se prý Ang Lee vyřádil.

 

Já na akčních filmech vyrůstal a jestli se bude jednat o solidní žánrovku, tak jsem schopný odpustit filmu celou tu devadesátkovou premisu.

Viktor Klein hodnotí:20%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.