Na stříbrná plátna se nespoutanou rychlostí blíží Le Mans ´66.

Na stříbrná plátna se nespoutanou rychlostí blíží drama z automobilového prostředí, jenž by mělo na cílovou rovinku dorazit v listopadu. Diváci se mohou těšit na akční drama z prostředí nejslavnějšího automobilového závodu světa - Le Mans ´66.


Hlavních rolí se ujmou Matt Damon a Christian Bale pod režisérskou taktovkou Jamese Mangolda. Příběh popisuje neutuchající rivalitu mezi dvěmi automobilovými společnostmi Ferrari a Ford. V polovině šedesátých let tomuto nejnáročnějšímu závodu světa kralovala stáj legendárního Enza Ferrrariho. Jeho nadvládu se proto rozhodl narušit konkurenční Ford. Najme proto tedy amerického konstruktéra Carrola Shelbyho (Matt Damon), který se měl zhostit téměř nadlidského úkolu - navrhnout auto, které bude lepší než to od Enza Ferrariho.

 

K tomu ale bylo zapotřebí také mít za volantem skvělého závodníka, jímž nebyl nikdo jiný než zkušený Brit Ken Miles (Christian Bale). Maximální úsilí a zápal jenž věnovali tomuto obtížnému úkolu vyústil v nezapomenutelné závody, které do té doby na okruzích neměly obdoby. Závodnická dramata mají mezi diváky své zasloužené místo což potvrzuje i jeden z nejlépe hodnocených filmů všech dob - Rivalové (90% na ČSFD). Chystaný snímek Le Mans ´66 by se tak mohl podle prozatím dostupných indicií zařadit mezi jeho důstojného nástupce.

Will Dormer zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.