NEJZAJÍMAVĚJŠÍ FILMY ROKU 2019

Třicet. Přesně tolik filmů by mělo zůstat ve vašich vzpomínkách na uplynulý rok. Web Moviefan.cz přináší výběr toho nejlepšího, co vzniklo v roce s číslovkou 2019. Chceme upozornit nejen na filmy, které už jste měli možnost vidět, ale také na kousky, které nám zatím zůstali utajeny.

Nebudu nikomu vnucovat, že nejlepším filmem roku 2019 jsou Avengers: Endgame – byť je na IMBD zhodnotilo (parádních) 634 000 uživatelů a výsledkem je (úctyhodný) rating 8,5.  Nechám to na vás…

Filmy jsou řazeny tak nějak dle našeho úsudku. Odměnou pro nás bude, když do komentářů napíšete, které filmové kousky v uplynulém roce oslovili vás. A třeba i proč! (Ale to už asi chci moc, že?)

Hlavně nezoufejte, že jste neviděli všechny! Zůstaňte v klidu, není to žádný závod. Vybírejte filmy podle chuti a nálady… otevřete si lahvinku dobrého vína a klidně… (ho nedokoukejte :–) ).


NEJLEPŠÍ FILMY

1917

Sam Mendez, režisér Oscarové Americké krásy, Mariňáka nebo bondovky Skyfall nás bere do První světové války. Film odstartoval v Amerických kinech na Boží hod a už má Zlatý Glóbus!

JOKER 

Arthur Fleck a jeho ponurý svět. Podivín, kterému nepřejete nic špatného, ale víte, že chování okolního světa vůči své odlišnosti neustojí. Není to veselá - barevná komiksová zábava. Je to "R"kové psychodrama, kterému je možná celkem jedno, na jakého psychopata je našroubovaný...

AVENGERS: ENDGAME

Zajímavý a občas dojemný završení ságy, kterou jsme sledovali jedenáct let.

IRČAN 

Dokonalá ukázka toho, jak odvyprávět příběh. Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci… a Oscarový ambice.

TENKRÁT V HOLLYWOODU

Retro pohodovka, která místo slovní onanie sází na tu audiovizuální a jemně lavíruje mezi fikcí a skutečností. Quentin Tarantino s námi, jako vždycky, hraje ty svoje dvojsmyslný hrátky a příběh se ochomejtá kolem vraždění sekty Charlese Mansona.

LE MANS

Benzínem provoněná závodnická pohádka, která nám od dob Rivalů chyběla.

PARAZIT 

Jiný kraj, jiný sociální drama, jiný politický postoje. Korejská společenská satira, které nechybí typické střídání žánrů – satira, drama, thriller, horor a humor (černý).

MANŽELSKÁ HISTORIE

Film o rozchodu Scarlett Johansson a Adama Drivera potěší milovníky vztahových dramat a perfektních hereckých výkonů. Navíc je to tak nějak ze života…

DVA PAPEŽOVÉ

Dvouhodinová konverzačka dvou starých mužů. Citlivý intelektuál Benedikt a na osobním příkladu, otevřenosti a milosrdenství stavící František, mluví pod taktovkou režiséra „Města bohů“ Fernando Meirellese o stavu katolické církve. Překvapivě se to netýká jen věřících…

SPIDERMAN: DALEKO OD DOMOVA

Svět po „probliknutí“ a v něm celkem vtipný Spider-man a Gyllenhaalův holografický záporák. Selfie dělající si parchanti mě sice neberou, ale jinak dobrý!

JOHN WICK 3 

Chad Stahelski si vytvořil svůj vlastní filmový žánr příběhu stačí pár řádek, protože důležitý je množství akce, při které nestačí zabít jednou, ani dvakrát a kolikrát ani třikrát – i kdyby to mělo za následek prázdný zásobník. Nejzajímavější na tom je, že mu to hodně lidí (včetně mě!) žere.

NA NOŽE

Daniel Craig a Chris Evans v detektivce, která vzdává hold Agátě Christie a kterou natočil režisér Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů ) podle vlastního scénáře. Prý jde o zábavnou záležitost.

KRÁL

Další snímek z produkce Netfixu. Prvotřídní historická podívaná založená na díle Williama Shakespeara vypráví o událostech, které předcházeli nástupu Jindřicha V. na trůn.

BOLEST A SLÁVA

Španělský režisér Pedro Almodóvar po třech letech opět potěšil své fanoušky.  K tomu, aby kromě nich a kritiků byli spokojení i obyčejní diváci mají pomoci „sešlý“ Antonio Banderas a stále krásná Penélope Cruz.

RODINNÝ FILM

TOY STORY 4

Čtvrtý a závěrečný „hračkářský“ film potvrdil, že jde zřejmě o nejvyváženější animovanou sérii, která začala před čtyřiadvaceti lety. Na tom se dalo vyrůst, vychovat děti…

JAK VYCVIČIT DRAKA 3

Viking Škyťák po třetí (a prý naposledy). Co na tom ty děti vidí?

LVÍ KRÁL 

Téměř doslovný remake animáku z roku 1994 potvrzuje, že Disney nemusí vymýšlet nové příběhy, protože stačí, když ty staré počítačově předělá. Ano, je to úchvatná „filmařina“. Člověk by si myslel, že kouká na přírodopisný dokument.

KLAUS

Vánočních pohádek není nikdy dost. A takových, které si s oblibou pustíte každý rok znovu a znovu už teprve ne. Tentokrát animovaný Netflix o tom, jak a proč začal být Santa Santou.

ČESKÝ FILM

VLASTNÍCI

Příběh ze života vlastníků bytových jednotek. O jedné takové schůzi… Sympatické obsazení a prý jeden z nejvtipnějších českých scénářů dělá z Vlastníků komedii pro „všechny“.

NABARVENÉ PTÁČE

169 minut vyprávění o tom, že svět je hnusné místo, aby na konci vysvitla alespoň špetka naděje… Film pro artové a náročné publikum, jakých se v našich končinách netočí mnoho.

HOROR

DOKTOR SPÁNEK

Adaptace románu Stephena Kinga a pokračování Kubrickova „Osvícení“ se režisérovi průměrných bijáků Mikemu Flanaganovi povedla.

KRVAVÁ NEVĚSTA

Parádní kulisy a promakaná story. Má to tempo bez hloupých keců a nepamatuju, kdy jsem se u hororu naposledy takhle smál a bavil. Taky by vás bavilo lovit nevěstu?

HUDEBNÍ

ROCKETMAN

Loni Queen, letos životopisný film o siru Eltonu Johnovi. Extravagantní hudební terapie, která osloví hlavně jeho fandy.

YESTERDAY

Letní limonáda v režii Dannyho Boylea plná písníček Beatles a … to je asi tak všechno…

PRO SERIÁLOVÉ FANDY

EL CAMINO: FILM PODLE SERIÁLU PERNÍKOVÝ TÁTA

Solidní dovětek k jednomu z nejlepších seriálů všech dob. Film přímo navazuje na sérii a jde možná o zbytečný, ale důstojný epilog.

FILMY PODLE PRVNÍCH OHLASŮ NEBO Z OKRAJE MAINSTREAMU:

(Mohou se stát překvapením a odvážným filmovým fandům mohou přinést perfektní filmový zážitek)

MALÉ ŽENY

Sedmá filmová adaptace románu z roku 1868, který napsala Louisa May Alcott. Dvě nominace na Zlatý glóbus ukazují, že příběh sester Marchových je nadčasový.

AKINJEON

Korejský kriminální thriller podle skutečných událostí. Gangster, který byl pobodán sériovým vrahem je nucen se kvůli jeho dopadení spojit s detektivem. Korejci tyhle filmy vážně umí…

YIP MAN 4

Závěrečný díl série o mistrovi a učiteli stylu jung-čchun. Donnie Yen a jeho nejslavnější role…

BÍDNÍCI

Kriminální drama odehrávající se na předměstí Paříže je inspirované vzpourami v roce 2005. Ty vypukly po náhodné smrti dvou nezletilých mladíků a řadu měst poté zasáhla vlna projevů vandalismu, žhářství a násilných střetů s policií a jinými bezpečnostními složkami. A v této atmosféře se ocitají na ulici tři policisté…

OFFICIAL SECRETS

Politický thriller vycházející ze skutečných událostí. Vypráví o Katharine Gun, která dala tisku informace o neetickém nátlaku zpravodajské služby USA v Radě bezpečnosti OSN před hlasováním o invazi do Iráku. Politika, investigativní žurnalistika a Keira Knightley v hlavní roli.

František Jukl (Fr) hodnotí:80%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.