NEJZAJÍMAVĚJŠÍ SERIÁLY ROKU 2019

Nezajímavější filmové kousky loňského roku jsme vám už představili. Aby byl výčet kompletní, zkusíme zrekapitulovat televizní seriály. Podobnou formou, takže nepůjde ani tak o žebříček, jako spíš o přehled toho nejzajímavějšího, co v roce 2019 vzniklo. Konkurence je ohromná. V uplynulém roce americké televize uvedly více než 500 nových hraných seriálů. Netflix, HBO, Amazon Prime, Apple TV, Disney +… A nezapomeňme na české TV. Filmový a seriálový fanoušek může vrnět blahem. Jediným problémem může být, kde na to všechno vzít čas!

Abychom vám ho trochu ušetřili, přinášíme výběr opravdu snad jen toho nejzajímavějšího. A budeme doufat, že se trefíme do vkusu co nejširšího počtu čtenářů.

Pozn. red. - číslovka za názvem znamená rating na IMDB (případně procenta na ČSFD). Následuje počet uživatelů, kteří seriál hodnotili.


Černobyl 9,5 / 404 000 (HBO)
Pomyslný, ale zřejmě také faktický vítěz. Nejen podle čísel. HBO dokázalo, že je seriálovým „mazákem“. Pětidílná minisérie o jaderné havárii v roce 1986 zaujala nejen v zemích, přes které se tenkrát převalil radioaktivní mrak.

Zaklínač 8,5 / 174 000 (Netflix)
Asi nejrozporuplnější seriál roku. Jen náš server zveřejnil dvě recenze (ZDE kladná, ZDE negativní). Ať už jde o dílo dobré nebo špatné, nikdo Geraltovi, mutantovi s magickými schopnostmi, neupře, že se stal jedním ze dvou nejpropíranějších seriálů roku!

The Boys 8,8 / 122 000 (Amazon Prime)
Homelander, A–Train, The Deep, Black Noir… to jsou superhrdinové, kterým palce držet nebudete. Předpokládám, že ani ve druhé sérii, která má přijít letos.

The Mandalorian 8,8 / 110 000 (Disney +)
Star Wars, nejpopulárnější vesmírná sága dostává seriálového bratříčka. Disney a jeho vychytralý start streamovací služby.

The Umbrella Academy 8 / 90 000 (Netflix)
Sedm dětí narozených za záhadných podmínek adoptuje excentrický pracháč a začíná je cvičit a rozumět jejich schopnostem na své Umbrella Academy. Příběh o dysfunkční rodině (složené z výjimečných bratrů a sester), která má zabránit apokalypse.

Sexuální výchova 8,3 / 84 500 (Netflix)
Určeno outsiderům, oblíbencům, šikanátorům i šikanovaným… Prostě všem teenagerům, kteří myslí na sex. Nás starší by mohla zaujmout sexy terapeutka Gillian Anderson.

Love, Death & Robots 8,6 / 73 500 (Netflix)
To se kdysi David Fincher a Tim Miller rozhodli natočit remake animovaného filmu Heavy Metal (1981). Seriálový úlet, který v krátkých animovaných mini příbězích (6–17minut) představí VŠECHNO!

Ruská panenka 7,9 / 52 000 (Netflix)
Nadia je na konci dne zabita, aby se pokaždé probudila na počátku toho samého dne a mohla zjišťovat, co se stalo… Divácky vděčná časová smyčka a prožívání jednoho dne stále dokola.

Watchmen 8 / 51 000 (HBO)
Jeden z nejuznávanějších komiksů všech dob popisující alternativní realitu osmdesátých let, kde hrozí válka supervelmocí a jedinou nadějí se zdá být parta superhrdinů. Jenže ti řeší svoje vlastní problémy… Seriál pro fandy předlohy Alana Moorea.

Po životě 8,4 / 46 000 (Netflix)
Komik Ricky Gervais jako herec, režisér i scénárista. Spousta cynického a nekompromisního humoru na malém prostoru. Permanentně „přinasranej“ Tony se chová k ostatním tak, jak si zaslouží…

Neuvěřitelná 8,5 / 43 000 (Netflix)
Série podle skutečných událostí, vycházejících z článku „Neuvěřitelný příběh znásilnění“, který získal Pulitzerovu cenu.

Good Omens 8,2 / 44 000 (Amazon Prime)
Více než důstojná adaptace románu „Dobrá znamení“ spisovatelů Terryho Pratchetta a Neila Gaimana. Dvojice hlavních hrdinů anděl Azirafal a démon Crowley žijí na Zemi mezi smrtelníky a snaží se zabránit konci světa… Britský humor, hity skupiny Queen, Michael Sheen, David Tennant v hlavních rolích a právě Neil Gaiman na režisérském křesle.

See 7,6 / 26 000 (Apple TV+)
Virus vyhladil značnou část lidstva a těm, co přežili, vzal zrak. Společnost musela najít nový způsob, jak spolupracovat, stavět, lovit a přežít. Vše se ale změní, když se v daleké budoucnosti narodí dvojčata s mýtickou schopností vidět… No nezní to parádně? V hlavní roli „Aquaman“ Jason Momoa.

Jeho temné esence 8,1 / 25 000 (HBO)
Cestování mezi paralelními světy, spiknutí, jehož součástí jsou únosy dětí a záhadný jev jménem Prach. Seriálová adaptace trilogie Philipa Pullmana, která je považována za novodobé mistrovské dílo imaginativní fikce.

The Morning Show 8,4 / 20 000 (Apple TV+)
Ranní televizní show a pohled do jejího zákulisí. Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steve Carell v hlavních rolích amerického dramatu podle knihy novináře Briana Steltera.

Agent 7,9 / 19 000 (Netflix)
Legendární izraelský špión Eli Cohen a jeho příběh. Herec Sacha Baron Cohen zvěčňuje odkaz frajera, jenž zesměšnil Sýrii.

Tekutý písek 7,6 / 13 000 (Netflix)
Seriálová podoba nejlepší švédské krimi roku 2016. Studentka prestižní střední školy na nejbohatším předměstí Stockholmu, je obviněná z vraždy. Je vinná nebo nevinná?

Bojovník 8,2 / 9 000 (HBO)
Akcí nabité kriminální drama se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál je inspirován námětem legendy bojových umění Bruce Leeho.

For All Mankind 7,3 / 5 500 (Apple TV+)
Co by bylo, kdyby Rusové tenkrát přistáli jako první na Měsíci? Alternativní dějiny kosmonautiky…

Servant 7,9 / 5 000 (Apple TV+)
Možná nejlepší seriál z dosavadní „jablečné“ produkce. Deset půlhodinových hororově – psychologických epizod, které kreativně zaštítil režisér M. Night Shyamalan.

Seriálová pokračování

MINDHUNTER: Lovci myšlenek II. 90 % / 1 600 (Netflix)
Série se nese ve znamení vyšetřování dětských vražd v Atlantě v letech 1979 – 1981. Dojde také na výslech slíbeného Charlese Mansona nebo Davida Berkowitze. Zajímavé situace přináší i osobní životy hlavních protagonistů. David Fincher ukazuje, proč nemá důvod točit celovečerní filmy.

Sedmilhářky II. 82 % / 1 500 (HBO)
K už tak perfektnímu obsazení přibyla Meryl Streep… Dokáže se „Montereyská pětka“ vyrovnat s vraždou? Stranger Things III. 86 % / 6 000 (Netflix) Děti z Hawkins do třetice. Série, která sází na 80´tkovou atmosféru a skvělou filmařinu neustále bojuje s předsudky, že je pro děti. Každopádně její oblíbenost je veliká!

Mr. Robot IV. 95 % / 340 (USA Network)
Rami Malek jako hacker Elliot Alderson ve své závěrečné sezóně. Mezi fandy panuje shoda, že jde o zdařilé zakončení.

Gangy z Birminghamu V. 91 % / 770 (Netflix)
Steven Knight a jeho (britská) verze Boardwalk Empire. Příběh opravdového gangu z Birminghamu „Peaky Blinders“ (podle žiletek, které si jeho členové zašívali do baretů), úspěšně baví už 6 let. Dobrou zprávou tak může být, že seriál o týpcích co ve městě „úřadovali“ mezi lety 1880 až 1920, bude mít ještě dvě série.

Fargo III. 82 % / 1800 (FX Network)
Temně groteskní svět Farga je vyjímečný stylovou a dialogovou vytříbeností a tím, že mu vládnou záporáci. Tentokrát dostal prostor David Thewlis a jeho VM. Varga straší některé diváky dodnes. Hlavní hvězdou je Evan McGregor, dokonce ve dvojroli!

České seriály

Bez vědomí 81 % / 3 500 (HBO)
Tvůrčí tým seriálu Pustina tentokrát ve špionážním dramatu ze socialistického Československa.

Most! 84 % / 19 500 (ČT)
Dycky Most! Duo Prušinovský – Kolečko a jejich další vtipný zářez!

Zkáza Dejvického divadla 75 % / 4 600 (ČT)
Kompletní Dejvické divadlo a plno absurdních „píčovin“ v režii Miroslava Krobota. Důkaz, že Dejvice si v současnosti můžou natočit cokoliv… a my jim to sežereme!

Dokumentární

Naše planeta 9,3 / 21 000 (Netflix)
Džungle, ledové pláně, mořské hlubiny, pouště… pod drobnohledem a s komentářem legendárního Davida Attenborougha. Seriál neoslavuje naši planetu, ale ukazuje, jak ji člověk ničí. A bude hůř, jestli si neuvědomíme, že příroda si bez nás poradí, ale my bez ní nikoli.

Sportovní dokument

Formule 1: Touha po vítězství 8,6 / 9 000 (Netflix)
Závod je jenom špička ledovce… Dokument o loňské sezóně F1.

Seriálová zajímavost

#martyisdead 77 % / 544 (MALL.TV)
Internetová televize Mall.tv spojila síly s odborníky na internetovou bezpečnost a v osmi 12 minutových epizodách vypráví příběh náctiletého kluka, který před svou náhlou smrtí čelil kyberšikaně. Seriál je inspirovaný skutečnými událostmi.

Seriálový tip moviefan

Království zombie 8,2 / 13 000 (Netflix)
Jihokorejci a zombie? Detektivka, thriller a zombie masakr v historicko-politickém dramatu z feudální Koreje. Připraveny jsou další dvě série, a protože zombíků není nikdy dost, máme se na co těšit!

Seriálové zklamání roku

Hra o trůny 8. série (HBO)
Dali jste své holčičce jméno Daenerys? Tak to… ne, teď vážně – tvůrci sice nenaplnili očekávání, ale i tak je finální série nejsledovanější a nejdiskutovanější událostí loňského roku.

František Jukl (Fr) hodnotí:100%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.