Nominace na Oscary 2020

Předávání cen Zlatých Glóbů je už dávno za námi a nyní je řada na plešounech Oscarech. 92. ročník se bude vyhlašovat 9. února 2020 v LA. Opět, jako minulý rok se velký večer musí obejít bez moderátora.


Jak je známo, Zlaté Glóby většinou předpoví i výherce Oscarů. Globa za Nejlepší film si odnesl snímek 1917, takže uvidíme jak rozhodne Akademie. Nejvíce nominací a to s jedenácti, má tento rok film Joker, režiséra Todda Phillipse, což už je obrovský úspěch, pro film podle komiksu, snad se z toho nezjokeří.

deseti nominacemi dál bojuje Mendesovo válečné drama "na jeden záběr" film s názvem 1917 , The Irishman (Irčan) od krále mafiánských filmů, Martina Scorseseho a "pohádka" Once Upon A Time In Hollywood (Tenkrát v Hollywoodu) ze 60. let s drsným koncem od odborníka na slova a potoky krve, pana Quentina Tarantina. Překvapením byl také snímek Parazit, ten si odešel se šesti nominacemi včetně za Nejlepší film a Nejlepší zahraniční film, jako tomu bylo minulý rok s filmem Roma od Alfonse Cuaróna.

Co se týče herců, myslím, že Joaquin Phoenix za roli Jokera má jasné vítězství, konkurence není tak veliká a Arthur Fleck byla jeho životní role. U hereček to bude asi podobné, Renée Zellweger za roli zpěvačky Judy Garland ve filmu Judy. Role jí sedla a i když film není extra dobře hodnocený, Renée v něm září. Vyvolává mi to vzpomínky na Chicago, zda si ten muzikálový film ještě pamatujete, kde si zahrála po boku Catherine Zeta-Jones.

Výsledky všech nominovaných najdete zde:

https://oscar.go.com/nominees/

Michaela Švehlová zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.