Únor, část 2. Co náš čeká v kinech?

Druhý týden v únoru bude možné vidět Oscarem oceněnou Renée Zellweger ve filmu Judy a pravděpodobně si jde pro dalšího plešouna, ale to se dozvíme po neděli, kdy Akademie rozhodne, kdo si ho z nominovaných hereček zaslouží nejvíce. Ale to není vše, tak si to pojďme shrnout.


Od 13.02. v kinech

Judy

Životopisné drama o úspěšné americké zpěvačce a herečce Judy Garland, dcerou Lizy Minnelly, která se stala hollywoodskou legendou všech dob. Od útlého dětství se věnovala jak zpěvu, tak i herectví. Jako děvče si zahrála ve snímku Čaroděj ze země Oz, kde narychlo zastoupila Shirley Temple. Za tuto roli získala Oscara pro dětské herce. Film mapuje Judy už jako dospělou a můžeme tak nahlédnout do jejího osobního života. I když její kariéra byla pro ní vším, tížila jí osamělost, tu zapíjela alkoholem a vypěstovala si závislost na lécích. Nicméně publikum ji milovalo a koncerty byly stále vyprodané.

Film natočil nám moc neznámý Rupert Goold, který má za sebou většinou jen TV filmy.

 

Little Joe (Malý Joe)

Kdo by raději dal přednost scífku, dle traileru bych řekla, že spíše modernějšího stylu, možná zrovna Malý Joe by vám mohl sednout. Emily Beecham (Into the Badlands, Berlin I love you), zrzavá vědkyně a zároveň svobodná matka, která se zabývá vývojem nových rostlinných druhů. Podaří se jí vypěstovat rostlinu, která by měla lidem pomáhat od stresu. Tedy, když se o ni hezky staráte a promlouváte k ni, je vám to hezky oplaceno. Jednoho dne rostlinu přinese svému synovi domů (už jde jasně znát, že to asi nebyl dobrý nápad) a jak kytička roste už se nezdá být tak neškodná, jak se zprvu zdálo.

Můžeme zde vidět i herce jménem Ben Whishaw, odkud si ho pamatuji nejvíce je film Parfém: Příběh vraha, ale i takový Atlas mraků, či Paddington. Režii měla na starosti Rakušanka Jessica Hausner, byla oceněna na festivalu v Benátkách za film Lurdy v roce 2009.

 

Fantasy Island

Pokud fandíte spíše hororu, můžete zkusit Fantasy Island (i když z traileru to nevypadá nadějně a Michael Peňa to asi nezachrání). Ale než tento film úplně vyhodíte do koše, pojďme si říci o čem to je. „Místo, kde je možné i to nemožné.“ Toť lákadlo velké, fantazii má člověk velkou a vyhrát v soutěži víkend v tropech u pana Roarka je výhra sama o sobě ještě větší. Ale samozřejmě se vše zvrtne, když vaše přání začnou vypadat dosti reálně a naši hrdinové už nejsou tak nadšeni jako na začátku.

Režisér Jeff Wadlow se spojil s producenty z Bloomhouse, ti mají za sebou například povedený Get Out (Uteč), či Halloween.

 

Chlap na třídačku

Další český film a já u klávesnice trpím i samotným psaním a ještě kdybych to měla shlédnout… Uf! Ale zde jsou alespoň zajímává jména jako Ivana Chýlková, Jiří Langmajer, Lucie Žáčková, Iva Janžurová, či Pavel Nový. Toť lákadla velká, o tom žádná. Takže, Ivča zjistí, že ji Langoš podvádí (po 15 letech manželství) s mladší Žáčkou. Jak to tak většinou bývá, měl by manžel zatraceně velký problém, pár rozbitých talířů, či spaní na gauči a nakonec rozvod. Ale tady se koná jiný scénář, Ivča zajde za milenkou manžela a navrhne ji „střídavou péči“. Jeden týden ho bude mít ona a druhý týden zas ta druhá. Takže na konci to vše dopadne asi špatně a z původně originálního plánu se stane pohroma pro všechny.

 

Michaela Švehlová zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

Chcete zde mít vaši reklamu?
info@moviefan.cz

KOMENTÁŘE

#30 Napsané 07.02.2020 00:04
Toto je brutalna redaktorka :)
#31 Napsané 07.02.2020 12:06
Natož, že mi Michaela psala, že ještě na žádný web nepsala. To není vůbec špatné. :D