Zlaté maliny 2020

Jak už tomu bývá, Zlaté maliny (Razzies) se předávají těsně před Oscarem. Letos tomu bylo jinak a zveřejnili pouze nominace. Prozatím se stále neví, kdy se výsledků dočkáme. Maliny jsou úplným opakem Oscara, tudíž se touto cenou nikdo příliš nechlubí.


Maliny jsou tu s námi od roku 1981, v dnešní době o cenách rozhoduje více než 1000 členů ze všech padesáti amerických a více, než dvě destítky zahraničních států. Nejvíce nominací měl nepřekvapivě muzikál Cats. Ještě jsem na to neslyšela ani jedno slovo chvály. Natočil jej Tom Hooper, což mě velice překvapilo, má zatím za sebou jen samé povedené kousky jako Králova řeč a za ten dostal i Oscara, byl oceněn za Nejlepší režii v roce 2011. Následující rok měl Bídníky a to získalo Zlatého Globa za Nejlepší film - muzikál nebo komedie. No a nyní šlápl takhle vedle s kočkami, co se fakt nepovedly, i co se týče vizuální stránky. Na trailer jsem se kdysi mrkla, neb jsem se dozvěděla, že tam má hrát čaroděj Gandalf, nebo-li Ian McKellen. Ale poté mě přešla chuť, tohle prostě vidět už vícekrát nepotřebuji, stačil mi krátký trailer. Představa, že bych měla trpět celých 110 minut, mě dostatečně vystrašila. Mňau!

Dále tu máme nominaci na nejhorší film pro A Madea Family Funeral, což je černošská komedie od Tylera Perryho. Což, když se podíváte, co má vše za sebou, nedivím se této nominaci. Ale nemůžou ho soudit předem, když jsem od něj nic neviděla, že. Dále dost často nominovaná Hillary Duff se veze se snímkem The Haunting of Sharon Tate. Horor o osudovém večeru Sharon, manželky známého režiséra Romana Polanskiho, která neskončí vůbec dobře. Těhotnou ženu doprovází ve filmu i vidiny její smrti... Uf!

Dále boduje i John Travolta s thrillerem The Fanatic, kde si zahrál oplzlého týpka. Také nemá moc štěstí na role, kdy si ho pamatujete naposledy, že by film, kde se objevil, stál za vidění hm? Do žebříčku nejhorších filmů se dostal i poslední Rambo s názvem Rambo: Poslední krev. Sylvester Stallone získal i nominaci pro nejhoršího herce roku.

Aby se nerozdávaly jen ty špatné ceny, máme tu zajímavou kategorii "Malinové vykoupení". Což je cena, která vás může vrátit zpátky do hry a škrtnout třebas vaše rozhodnutí na kejvnutí té špatné role. Nominace získali tito: Eddie Murphy za životopisné drama Jmenuju se Dolemite (Dolemite is my name), Will Smith za kouzelného džina v lahvi ve filmu Aladdin, Adam Sandler za Drahokam (nám více známý originální název Uncut Gems), Jennifer Lopez za Zlatokopky (Hustlers) a na konec to nejlepší Keanu Reeves za Johna Wicka 3 a Toy Sory 4. Ne, vůbec není poznat, komu bych to přála.

Kompletní žebříček nominovaných můžete vidět zde:

https://www.razzies.com/razz-newz.html

Michaela Švehlová zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.