Valentýnské překvapení v podobě modrého ježka

Sonic si posbíral slušný balík mincí, na to, že vypadal jako modrá šmouha, která se lehce usadí v kinech a stihne posbírat jen pár melounů. Doběhl si v prvním víkendu pro 57 milionů, což na tak malého prcka je velký úspěch.


Co se týče videoherních filmů, je jasným vítězem i s celkovými tržbami, ty se vyšplhaly na 111 milionů dolarů celosvětově. Tím převálcoval i loňského Pikachu s hlasem Deadpoola, který měl při prvním víkendu 54 milionů dolarů. Studio Paramount přeci jen udělalo dobře, že změnilo konečný vzhled Sonica a tím i posunulo premiéru o několik měsíců. Vyplatilo se a ohlasy diváků nevypadají tak zle, za což i snad může Jim Carrey, který si zahrál záporáka Doctora Robotnika. Původní design se opravdu ježkovi moc nepodobal a vypadal spíše jak z animáku od amatérů, kteří dostali dvacku na vytvoření modré příšerky s protáhlým obličejem bez špetky roztomilosti. Což, když chcete udělat animák pro děti, první pravidlo je samozřejmě vytvořit postavu takovou, aby se vám zalíbila hned na první pohled a o velikosti očí ani nemluvě, že.

Ani valentýnský víkend Harley moc nepomohl a celkově má na kontě 145 milionů dolarů, což DC smutně v rohu pláče a o to více se doufejme bude snažit v příštích projektech. Nejblíže se můžeme těšit na další superhrdinku a to Wonder Woman s celým názvem Wonder Woman 1984 (v kinech od 04.06.). Což už podle názvu je jasné, že se děj bude odehrávat v osmdesátých letech. Režisérkou je opět Patty Jenkins, no aby ne, když se jí jednička s Gal Galdot natolik povedla, že si z kin z celého světa amazonky odnesly 821 milionů dolarů.

Třetí pokračováni Mizerů si s klidem stále užívá slušný příděl a prozatím jsou na 369 mega doláčů z celého světa. Will Smith si polepšil, oproti poslednímu filmu Blíženec (Gemini Man) od Anga Leeho, který se moc nepovedl a tržby mluvily za vše.

Tipovala jsem, že film 1917 od Sama Mendese vyhraje zlatého plešouna a tím by se jeho tržby v kinech zvýšily (do ČR k nám doputuje 27.02.), ale i bez Oscara, který si nakonec odnesl korejský Parazit, už má na kontě 232 milionů dolarů z celého světa a prašule dál budou přibývat.

A když už je řeč o Parazitovi, od pondělka ho máte možnost v některých českých kinech vidět i v černobílé verzi. Takže pokud si chcete užít oscarový film roku 2019 v kinech, neváhejte a zajděte.

Michaela Švehlová zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

#41 Napsané 24.02.2020 08:32
Boli sme a celkom dobre to bolo :)
#42 Napsané 24.02.2020 12:21
To je dobrá zpráva. :)