Únor, část 4. Co nás čeká v kinech?

Co přinese další týden? I české publikum se konečně dočkalo a budeme moci v kinech vidět oscarový válečný film 1917 od Sama Mendese. Velký favorit pro Nejlepší film roku 2019, ale nakonec ho předběhl Parazit. Ale i tak neodešel s prázdnou, vybojoval si Oscary tři.


V kinech od 27.02.

 

1917

Jako tomu bylo minulý rok s filmem Zelená kniha (Green Book), který byl velkým favoritem na Oscara (a také ho získal), byla česká premiéra posunuta až pár dní po udílení cen Akademie. Tuhle taktiku použili i tentokrát, ale letos tomu bylo trošku jinak, 1917 si za Nejlepší film odneslo jen Zlatého Globa, nikoliv Oscara, ale i tak tři Oscary má a tím se chlubit může.

Oscarový režisér Sam Mendes, který získal plešouna za film Americká krása, je také znám i filmy jako Mariňák s Jakem Gyllenhaalem, Nouzová východ s DiCapriem a především Bondovkami Skyfall a Spectre s Danielem Craigem. Příběh podle skutečných událostech popisuje dva mladíky, kteří se snaží doručit zprávu, která by mohla zachránit mnoho životů. Samozřejmě cesta má mnoho nástrah a projít skrz nepřátelské území nebude lehké.

Film byl natočen stylem „na jeden záběr“, což některé scény se natáčely až devět minut, proto herci museli mít i zvláštní výcvik, aby některé tyto scény dokázali natočit v kuse. V hlavních rolích uvidíte méně známé herce George MaCkay a Dean-Charles Chapman (Hra o trůny – Tommen). Ale i na známé tváře se můžete těšit, třeba Benedict Cumberbatch, Colin Firth, Mark Strong, Andrew Scott či Richard Madden.

 

Volání divočiny (The Call of the Wind)

Pokud fandíte zimě, Indianovi Jonesovi, divočině, či CGI pejskům (kde jsou ty doby, kdy jsme na plátnech viděli živé tvory), tak jste se právě našli a tohle zimní dobrodružství je právě pro vás. Jo a pokud jste fanoušek filmů podle knih, toto dílo sepsal kdysi Jack London, kniha byla vydána roku 1906.

Harrison Ford, co by samotářský dobrodruh a domácí pes Buck, který byl unesen obchodníky se psy, z rodné Kalifornie a převezen do kanadské divočiny. A zde se právě tito dvá potkávají a začíná jejich společná cesta drsnou přírodou.

Režisér tohoto snímku Chris Sanders má za sebou jen samé animované pohádky Lilo & Stitch, Jak vycvičit draka a Croodsovi, takže se připravte na rodinný film.

 

Vidíš měsíc, Danieli

Dánské drama pojednává o fotoreportérovi (Daniel Rye), který byl v roce 2013 unesen Islámskými teroristy a držen jako rukojmí 398 dnů. Film podle skutečných událostí sleduje jak stranu Daniela a jeho muka, která musel prožívat, ale i také stranu jeho rodiny v Dánsku, která musela trpět také, neb strach z toho, že už Daniela nikdy neuvidí, byl velký. Naštěstí v příběhu nechyběla jedna důležitá osoba a to vyjednavač, který se snažil o propuštění zajatce.

Režisér snímku je Niels Arden Oplev a jeho asi nejznámější kousek je Muži, kteří nenávidí ženy, dle knihy od Stiega Larssona, ale švédský originál, ne americká verze s Craigem. Vlastně díky tomuto filmu se i proslavila herečka Noomi Rapace, která si ve filmu střihla hlavní roli drsnou Lisbeth Salander.

Michaela Švehlová zatím tento film nehodnotil/a.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.