Nejlepší animované filmy

michaelaaamr
Dne 23.03.2020 o 19:19

Nevíte co dělat v karanténě a zdá se vám, že všechny nové filmy už jste viděli? Máme tu pro vás pár starších animovaných filmů, na které se můžete podívát a zavzpomínat.


Shrek (2001)

Zelený zlobr žije sám v bažině. Jednoho dne se v jeho bažině ocitne spousty pohádkových postav, které tam vyhnal Lord Farquaad. Shrek se spřátelí s Oslíkem a společně se vydávají do Farquaadova paláce. V paláci se zrovna pořádá rytířský turnaj o to, kdo osvobodí princeznu Fionu, aby si ji Farquaad mohl vzít za ženu. Shrek všechny vystraší a uzavře s Lordem smlouvu, že Fionu osvobodí a on za to vyžene všechny pohádkové postavy z jeho bažiny.

 

Doba ledová (2002)

Je počátek doby ledové v prehistorické době a zvířata migrují. Tato migrace svede dohromady tři tvory. Sida, ukecaného lenochoda, Mannyho, mrzutého mamuta, a Diega, šavlozubého tygra. Slavné trio prozkoumává nový svět a čeká je velké dobrodružství.

 

Hledá se Nemo (2003)

Animovaný film, který byl vyroben studii Walt Disney a Pixar. Dva klauni očkatí, Coral a Marlin, zakládají rodinu. Tyto šťastné představy jim ale zničí žralok, který spolkne Coral a všechna vajíčka až na jedno. Z tohoto vajíčka se vylíhne Nemo. Po pár letech se Nemo chystá do školy, hned první den je ale unesen potapěči a uzavřen do akvária. Marlin se ihned vydá hledat synka.

 

Ratatouille (2007)

Hlavním hrdinou filmu od Pixaru je krysák Remy, jehož sen je stát kuchařem. Remy potkává vynašeče kuchyňských odpadků Alfreda Linguinia. Společně spolu se vydávají za svým snem stát se kuchařem v luxusní pařížské restauraci.

 

Jak vycvičit draka (2010)

Na odlehlém ostrově Blp žijí velmi drsní vikingové. Vikingové zabíjí draky. Syn náčelníka Kliďase Velikána zas takový drsňák není. Jmenuje se Škyťák a je to spíše nemotora. Jednoho dne vesnici napadnou draci. Všichni bojují s draky kromě Škyťáka, který pracuje v dílně. Škyťák chce zabít draka a tak z dílny utíká. Zabít draka se mu sice nepodaří, ale postřelí nejvzácnější druh draka, který existuje: Nočního běse. Nikdo mu nevěří, a tak se další den vydává draka najít, aby ho zabil. Nikdo ale nečeal, že se Škyťák a drak stanou kamarády.

 

Croodsovi (2013)

Animovaný snímek vypráví o pravěké rodině Croodsových. Hlavou rodiny je otec Grug, který se snaží ze všech sil ochránit svoji rodinu před nebezpečím. Jednoho dne ale dojde ke zničení jejich jeskyně, ve které doposud bydleli. A tak se Croodsovi vydávají na cestu za novým domovem a utíkají před koncem světa.

 

Velká šestka (2014)

Starší bratr Hira Hamady Tadaši sestrojil robota Baymaxe, který je zkonstruován tak, aby se o lidi postaral a zajistil jim bezpečí. Hirův bratr ale umírá tragickou nehodou, a tak se teenager ocitá na scestí a potřebuje pomoc Baymaxe. Hiro společně s kamarády a robotem chce přijít na kloub celé záhady, proto své přátele změní ve skupinku hrdinů s názvem Velká šestka.

Reklama

Chcete zde mít vaši reklamu?
info@moviefan.cz

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.