Ruští komunisté žádají zablokování seriálu Chernobyl a žalování tvůrců

Zhruba před týdnem jsme tě informovali o tom, že Rusové plánují natočit svou vlastní verzi seriálu Chernobyl. Podle nejnovějších zpráv však jejich odezva na populární projekt od HBO tímto nekončí.


Jak píše portál The National, Komunistická strana Ruské federace si myslí, že Chernobyl vykresluje Sovětský svaz v příliš negativním světle. Proto její členové žádají Roskomnadzor (Federální službu pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií), aby zablokoval seriál v rámci celé země. Taktéž požadují žalobu vůči režisérovi, výkonnému producentovi a scenáristovi seriálu. Strana se v tomto případě odkazuje na článek 189 Trestního zákoníku Ruské federace. Komunistická strana považuje Chernobyl za „ideologický nástroj k diskreditaci a démonizaci Sovětského svazu“.

Kromě Roskomnadzoru se strana rozhodla svou žádost poslat také ministerstvu vnitra. Seriál mimochodem velmi ocenil ruský ministr kultury Vladimir Medinskij, jehož otec byl místním likvidátorem radioaktivního odpadu. Vedoucí komunistické strany sice uznává chronologii událostí seriálu a je názoru, že hlavní momenty většinou odpovídají realitě, ale vykreslení činů hrdinů, zobrazení vztahů na scéně a v neposlední řadě degradace morálního klimatu v Sovětském svazu, je podle něj ukázkou naprosté lži.

Lucie Opltová hodnotí:20%

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.