Guns Akimbo: RECENZE

Daniel Redcliff dělá v posledních letech všechno možné (i nemožné), aby se zbavil nálepky „Harry Potter“. Musím uznat, že se mu to (aspoň v mých očích) daří. Po úchylným „ŠVÝCARÁKU“ (2016) si k osobní exhibici vybral další originální kousek.

Guns Akimbo má vděčnej příběh z virálního světa, kterej se definitivně zbláznil. Honba za zábavou dostala další level: SKIZM! Ujetou a nechutnou hru, odhalující pravou stránku lidský povahy. „Živé“ přenosy skutečných soubojů na život a na smrt mají obrovskou sledovanost. Jednou se do chatu „Skizm“ přihlásí také Miles Lee Harris, obyčejnej kluk - programátor, „zatrolí“ si (napíše takovej ten hrdinskej komentář) a za chvíli ho poctí návštěvou sám velký Riktor (psychopat, kterej to tam vede) se svejma nochsledama. Miles dostane přes držku a díky nějaký kutilský fintě (že by i Přemek Podlaha čuměl) se z něho stane Pistolorukej Edward. Na ruce mu totiž „našroubujou“ bouchačky, každá má 50 nábojů… ale to není podstatný. Podstatný je, že se Miles stává hráčem a jeho soupeřem je největší hvězda „Skizmu“, Nix.

Sledujeme šílenou akční jízdu. Miles se snaží Nix vysvětlit, že ji nechce zabít, ta mu na to sere (chtěl jsem napsat kašle, ale v týhle době je to nevhodný slovo), a tak zdrhá, náboje ubývají… Šílená, možná i zábavná, každopádně v tempu nepolevující akční komedie ve stylu „jak se z plachýho kluka stala internetová persona“.

Spousta násilí ve stylu videoher. To je hlavní krédo filmu. Taky rating „R“. Slovně je to tady samá „kurva,“ sjížděj se „lajny“ a teče krev. Mohlo by to fungovat i jako satira na „pařany“ (hráče počítačových her – poznámka autora) nebo zesměšnit klišé akčních filmů.

Abych z Daniela nedělal podivína. Po Harrym Potterovi natočil i normální filmy. Třeba ve „ZTRACEN V DŽUNGLI“ (2017) hezky předvedl těžký život dobrodruha. Ovšem GUNS AKIMBO je přesně ten typ filmu, který nesedne každýmu. Zdatně mu v této akční taškařici sekunduje Australanka Samara Weaving (herec Hugo Weaving je její strejda). Že v ní něco je předvedla nejen jako modelka spodního prádla značky Bonds. Drsná punkerka Six, sjíždějící lajny koksu a střílející po všem, co se hejbe, ji stejně jako role Grace v KRVAVÝ NEVĚSTĚ (2019), neuvěřitelně sekne.

Triviální příběh ve kterým se čakry rovnaj kladivem, ujetý postavy, videoherní odkazy, občas solidní hláška, vtípky, že si Miles bez pomoci ani … (si zkuste mít místo prstů bouchačku!), Ned Dennehy je ucházející padouch, vizuál je parádní, zajímavý choreo i soundtrack, rychlý tempo, občas přijde nějakej zvrat, aby se ani „obyčejnej“ divák nenudil.

Kinematografický skvosty jako jsou „ZASTAV A NEPŘEŽIJEŠ“ (2006), „HARDCORE HENRY“ (2015) nebo „SEJMI JE VŠECHNY“ (2007) dostali solidního bratříčka.

František Jukl (Fr) hodnotí:80%
Guns Akimbo je jednohubka, kterou nesmíte brát ani chvilku vážně a která vám může pomoct zregenerovat se po náročném dni stráveným plněním pracovních povinností a útěkem před koronavirem. Kdo má podobný kousky rád, odejde z její projekce spokojen.

Reklama

KOMENTÁŘE

Zatím nebyl přidán žádný komentář.